Κοιτάζουν παρακάτω στο Ροδίων Άθλησις

Δεν κατάφερε το Ροδίων Άθλησις να πετύχει τη δεύτερη του νίκη στο φετινό πρωτάθλημα της Α2 κατηγορίας Ανδρών (1ος όμιλος), καθώς ηττήθηκε την Κυριακή εντός έδρας από τον δυνατό ΟΠΕ Ρεθύμνου με 3-1 σετ και παρέμεινε με μία επιτυχία στα τρία ματς που έχει δώσει μέχρι στιγμής στη σεζόν.

Η ομάδα του Νίκου Αντωνιάδη αν και πάλεψε σε όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης, «προδόθηκε» από το άγχος και την έλλειψη συγκέντρωσης και κρίσιμα σημεία του αγώνα, τα οποία έφεραν και τα αναμενόμενα λάθη, τα οποία τελικά «πλήρωσε» με ήττα το συγκρότημα της πόλης μας.

Τα σετ του αγώνα ήταν: Ροδίων Άθλησις – ΟΠΕΡ 1-3 (20-25, 25-27, 25-22, 18-25), ενώ για την ιστορία οι δύο ομάδες παρατάχθηκαν με τους:

ΡΟΔΙΩΝ ΑΘΛΗΣΙΣ (Αντωνιάδης): Μακρής, Χουσίδης, Προδρομίδης, Γκένοφ, Κοτίτσας, Μόσχους/ Κοκολάκης (λ), Μαυράκης (λ) Τσακογιάννης, Γιώτης, Καρύδας, Μπαρδής

ΟΠΕΡ (Πρασανάκης): Κοτσιλιάνος, Ζουπάνης, Κόκκινος, Διαμαντάκης, , Μονιάκης, Μπονατάκης/ Λαδάκης (λ), Χνάρας, Μαρκίδας, Ταταράκης, Σαλαδάκης, Καχριμάκης

Πλέον το Ροδίων Άθλησις στρέφει την προσοχή του στο επόμενο ματς πρωταθλήματος, το οποίο είναι εξίσου δύσκολο, καθώς η ομάδα του νησιού μας θα αντιμετωπίσει εκτός έδρας τον… έτερο πρωτοπόρο της βαθμολογίας, ΑΠΣ Κύζικο, εκτός έδρας.