Νέα ήττα από τον Καμπανιακό για τον Διαγόρα!

Χωρίς νίκη και χωρίς γκολ παραμένει ο Διαγόρας στον όμιλο βορρά της Super League 2, χάνοντας με 1-0 από τον Καμπανιακό, στο ματς με το οποίο «έπεσε» η αυλαία της 3ης αγωνιστικής στον όμιλο βορρά της Super League 2. Τα όσα συνέβησαν τις τελευταίες μέρες στις τάξεις του «γηραιού», σαφώς και επηρέασαν τη ροδίτικη ομάδα, η οποία παραμένει στον πάτο του βαθμολογικού πίνακα, χωρίς νίκη και δίχως να έχει σκοράρει μετά από τρία παιχνίδια. Το γκολ του Κωτσόπουλου στο 36ο λεπτό χάρισε την πολύτιμη νίκη στον Καμπανιακό στο δημοτικό στάδιο, σε παιχνίδι που δεν παρακολούθησαν περισσότεροι από 250 φίλαθλοι. Οι φιλοξενούμενοι ήταν καλύτεροι στο α’ ημίχρονο, με τον Διαγόρα να ισορροπεί στο δεύτερο και να πιέζει για την ισοφάριση χωρίς αποτέλεσμα. Με απολογισμό μία ισοπαλία και δύο ήττες, η ομάδα του Θωμά Γράφα τώρα θα κληθεί να παίξει στην Κατερίνη, στο ντέρμπι ουραγών με τον Εθνικό Νέου Κεραμιδίου, με στόχο το πρώτο «τρίποντο» στο πρωτάθλημα.
ΦΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΓΚΟΛ
7’: Καλή ευκαιρία για τον Καμπανιακό. Ο Φροσύνης γύρισε τη μπάλα, ο Έππας από το σημείο του πέναλτι έκανε το πλασέ, αλλά κόντραρε στον Δημόπουλο
36’: Λάθος από τους «κυανέρυθρους» στη μεσαία γραμμή, ο Έππας με ωραία κάθετη μπαλιά βρήκε τον Κωτσόπουλο και ο τελευταίο με ωραίο πλασέ έκανε το 0-1 για τον Καμπανιακό
42’: Πρώτη καλή στιγμή για τον Διαγόρα στο παιχνίδι. Ο Μανωλάκης σούταρε από το ύψος της μεγάλης περιοχής, η μπάλα πέρασε λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι
52’: Σουτ του Νίκου Καθάριου, έδιωξε ο Γαλάνης
54’: Στην αντεπίθεση του Καμπανιακού, ο Κωτσόπουλος γύρισε στον Φροσύνη, ο οποίος από πλεονεκτική θέση δεν πλάσαρε τον Γαλάνη
65’: Κεφαλιά- πάσα του Μανιά στον Λιούμη, ο οποίος έκανε εν κινήσει το σουτ και η μπάλα έφυγε άουτ
72’: Τεράστια ευκαιρία για τον Διαγόρα… Σέντρα του Σαπουντζή, ο Τσιαντούλας γύρισε στο Μανιά, ο οποίος έκανε το σουτ. Η μπάλα έφυγε από τα χέρια του Γιακουμή, με τους Ροδίτες να φωνάζουν για πέναλτι του Γιακουμή πάνω στον Λιούμη που προσπάθησε να σπρώξει τη μπάλα στα δίχτυα.
77’ Τεράστια ευκαιρία και για τον Καμπανιακό, όμως ο Φροσύνης δεν μπόρεσε να κερδίσει σε θέση τετ α τετ τον Γαλάνη.
88’ Σέντρα του Ντουμάνη, ο Μανιός προσπάθησε να κάνει την προβολή χωρίς αποτέλεσμα.
91’: Μεγάλη ευκαιρία για τον «γηραιό». Ο Τσιαντούλας έκανε το γέμισμα, ο Γιακουμής έκανε κακό υπολογισμό, αλλά η κεφαλιά του Μανιά ήταν άστοχη.

Γ.Σ. ΔΙΑΓΟΡΑΣ (Θωμάς Γράφας): Γαλάνης, Παρασκευάς, Δημητρίου (46’ Σταματούλλας), Δημόπουλος, Μανωλάκης, Γαρουφαλιάς (46’ Μπρέγκου), Παπαδόπουλος (55’ Σαπουντζής), Τσιαντούλας, Άντο (74’ Καζάου), Κοκκίνης (60’ Λιούμης), Μανιάς.
ΚΑΜΠΑΝΙΑΚΟΣ (Κώστας Γεωργιάδης): Γιακουμής, Καθάριος Π. (75’ Ντουμάνης), Παπακωνσταντίνου (46’ Σαρβανίδης), Γαρύφαλλος (67’ Πέττας), Έππας, Κολλαράς, Καθάριος Ν. (67’ Μανιός), Φροσύνης, Κωτσόπουλος (84’ Διαμαντόπουλος), Σέχου, Παπαστεριανός.