Α.Ο. Ανταίος: Ο απολογισμός από το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Παμπαίδων- Παγκορασίδων

Ο Α.Ο. Ανταίος συμμετείχε με πέντε αθλητές και αθλήτριες στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ποδηλασίας Παμπαίδων- Παγκορασίδων που διεξήχθη στα Χανιά, εκδίδοντας ανακοίνωση με το αγωνιστικό απολογισμό του στη διοργάνωση, αναφέροντας τα εξής:
«Με 5 αθλητές συμμετείχε η ομάδα μας στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ποδηλασίας 2024 στις κατηγορίες Παμπαίδων-Παγκορασίδων που πραγματοποιήθηκε στην Παλαιόχωρα των Χανίων.
Οι αθλητές μας με βάση την προετοιμασία τους έδωσαν τον καλύτερο τους εαυτό δίνοντας ο καθένας τους τις δικές τους μάχες για καλύτερες θέσεις!
Αναλυτικά, ο Γιαλλούσης Μάριος κατέκτησε την 6η θέση στο χρονόμετρο και την 8η θέση στην αντοχή όπου σε όλο τον αγώνα ήταν με το προπορευόμενο γκρουπ προσπαθώντας να διεκδικήσει μια καλή θέση, αποδεικνύοντας την καλή του αγωνιστική κατάσταση, ο Ντιατσένκο Γιώργος και ο Πελεκάνος Μανώλης μπορεί να μην κατάφεραν να κατακτήσουν μια υψηλή θέση παρόλα αυτά πήραν την πρώτη τους εμπειρία από μεγάλους αγώνες ώστε να προσπαθήσουν για την μελλοντική τους αυτοβελτίωση.
Η Καρπαθάκη Άννα στις Παγκορασίδες κατέκτησε την 6η θέση στο χρονόμετρο και την 8η στην αντοχή μαζί με την Κούδα Μαρία που κατέκτησε την 8η και την 11η θέση αντίστοιχα δίνοντας έναν πολύ όμορφο αγώνα και οι δυο παραμένοντας στο μπροστινό γκρουπ, αξιοσημείωτο είναι ότι οι δύο αυτές αθλήτριες μας είναι η πρώτη τους χρόνια σε αυτήν την κατηγορία δείχνοντας ότι το μέλλον τους ανήκει!
Στόχος μας οι αθλητές μας να αγαπήσουν την ποδηλασία και τον αθλητισμό και να προσπαθήσουν να φτάσουν όσο πιο ψηλά μπορούν».