Ολυμπιακός Β’- Διαγόρας: 1-0 Ο Ελ Αραμπί έκρινε το αποτέλεσμα

Νέα ήττα μακριά από τη Ρόδο γνώρισε ο Διαγόρας, ο οποίος έχασε στου Ρέντη από τον Ολυμπιακό Β’ με σκορ 1-0, στο παιχνίδι με το οποίο άνοιξε η αυλαία της 7ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Super League 2 στον 2ο όμιλο (Νότιο).
Οι Πειραιώτες ήταν καλύτεροι στο β’ ημίχρονο, όπου κατάφεραν να σκοράρουν με τον Ελ Αραμπί (με σουτ) στο 50ο λεπτό, ενώ είχαν και δοκάρι. Στο 70ο λεπτό ο Λιάτσος μετά από πάσα του Αργυρίου έκανε το σουτ στην κίνηση με τον τερματοφύλακα του Διαγόρα να αποκρούει και στην επαναφορά ο Μπα έστειλε την μπάλα στο δοκάρι!
Ο «γηραιός» στάθηκε πολύ καλά στο α’ ημίχρονο, περιορίζοντας αισθητά τους «ερυθρόλευκους», ωστόσο οι γηπεδούχοι ανέβασαν την απόδοση τους στη συνέχεια, πέτυχαν νωρίς το γκολ με τον Μαροκινό επιθετικό και έλεγξαν το ρυθμό του αγώνα.
Με τη νίκη αυτή η Ολυμπιακός Β’ έσβησε το αρνητικό πρόσημο, ενώ ο Διαγόρας μετράει τέσσερις ήττες σε ισάριθμα εκτός έδρας ματς. Αξίζει να σημειωθεί ότι ο Ελ Αραμπαί είχε να βρει δίχτυα από τις 20 Αυγούστου και το παιχνίδι της πρεμιέρας της Super League 1 με τον Πανσερραϊκό.
Ολυμπιακός Β’ (Άριελ Ιμπαγάσα): Παπαδούδης, Ελ Αραμπί (81ο Βλαχομήτρος), Μπα (73ο Φατιγκά), Ανδρούτσος, Ρίτσαρντς, Μπαγκαλιάνης, Λιάτσος (73ο Σγουρός), Κουτσίδης, Μαρίνος, Κωστή, Αργυρίου.
Διαγόρας (Θωμάς Γράφας): Σηφάκης, Αρίας (65ο Τσάβος), Μανωλάκης (74ο Νικόλης), Σταματούλλας, Δημητρίου, Μασούρας (74ο Φέκκας), Τσιαντούλας, Λούκιτς (54ο Μουντές), Αντεσίνα (74ο Φαλάτα), Λεσάι, Μανιάς.