Φιλική νίκη (87-66) του Κολοσσού με Καρδίτσα

Μία ακόμη φιλική νίκη σημείωσε ο Κολοσσός αυτή τη φορά με αντίπαλο τον Α.Σ. Καρδίτσας και με σκορ 87-66. Οι ”θαλασσί” έδειξαν καλύτερο πρόσωπο και έχοντας πέντε παίκτες με διψήφιο αριθμό πόντων, πήρε εύκολα τη νίκη στο κλειστό γυμναστήριο του Μουζακίου. Το ντεμπούτο του με τη ”θαλασσί” φανέλα έκανε και ο Δημήτρης Μαυροειδής, ενώ δεν έπαιξε με τον Κολοσσό ο Σωτήρης Μπιλλής και με την Καρδίτσα ο Νίκος Καλλές. Δυνατά μπήκε και σε αυτό το παιχνίδι η ομάδα μας, παίρνοντας από νωρίς το προβάδισμα, με αποτέλεσμα να κλείσει το πρώτο δεκάλεπτο με το υπέρ της 21-12, ενώ συνεχίζοντας στον ίδιο ρυθμό στη δεύτερη περίοδο, πήγε στα αποδυτήρια με το +13 (42-29). Στο τρίτο δεκάλεπτο, ο Κολοσσός ήταν το ίδιο καλός επιθετικά και έτσι η υπέρ του διαφορά διατηρήθηκε σε διψήφια επίπεδα (61-51). Στο τέλος, οι παίκτες του Νίκου Βετούλα ανέβασαν κι άλλο τις στροφές τους και παρά το γεγονός ότι ο χρόνος συμμετοχής μοιράστηκε, ενώ έγιναν και αρκετές δοκιμές, η ομάδα μας έφτασε στη νίκη με το τελικό 87-66.
Τα δεκάλεπτα: 21-12, 42-29(ημ.), 61-51, 87-66
Κολοσσός H Hotels (Βετούλας): Μπράουνινγκ 15(7ριμπ.), Ντουρέν 14 (2), Κέμπτον 4, Άσκα 11(1), Δημάκος 4 (1ρ., 6ασ.), Γεωργαλλής, Ντιγκς 18(3), Αγγελάκος, Γεωργάκης 2, Μαυροειδής 16(10ριμπ.), Παπαδάκης 3(1), Μιροσάβιτς.
Α.Σ. ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ (Τζήμας): Παπαδόπουλος 5, Κακλαμάνος 10(2), Μαυρογιάννης 8, Γράβας 9(1), Σαριμπαλίδης 10(2), Μαγκουνής 13, Παπαχρήστος 3 (1), Κουρέπης 1, Μόκφορντ 5, Νάκης 2.