Rhodes Knights- Brazilian jiu jitsu: Σπουδαίες διακρίσεις στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα

Το περασμένο σαββατοκύριακο 11 και 12 Νοεμβρίου διεξήχθη στην Αθήνα το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Brazilian jiu jitsu, στο οποίο συμμετείχαν αθλητές του συλλόγου Rhodes Knights.
Οι Ροδίτες μαχητές κατάφεραν να διακριθούν, κατακτώντας συνολικά τέσσερα μετάλλια (δύο χρυσά, ένα ασημένιο και ένα χάλκινο.
Συγκεκριμένα, στην Κατηγορία των -67,5 κιλών ο Φλεβάρης (μαύρη ζώνη) κατέκτησε τη δεύτερη θέση και το ασημένιο μετάλλιο.
Στην Κατηγορία των -85,5 κιλών ο Γιάννης Ευστρατίου (μαύρη ζώνη) κατέκτησε την τρίτη
θέση και το χάλκινο μετάλλιο.
Στην Κατηγορία των -79,5 κιλών ο Ιουλιάνος Μάρκου (λευκή ζώνη) πήρε την πρωτιά και το χρυσό μετάλλιο.
Στην κατηγορία των -97,5 κιλών ο Κώστας Νάκος (λευκή ζώνη) αναδείχθηκε νικητής κατακτώντας το χρυσό μετάλλιο.
Ο προπονητής Αντώνης Παππάς και οι συνεργάτες του, είναι ξεκάθαρο πως δουλεύουν εντατικά με τους αθλητές τους στην προσπάθεια ανάδειξής τους αφενός και αφετέρου