ΑΣΡ Έλαφος: Τα αποτελέσματα στο Καρπενήσι

Πολύ καλή παρουσία είχαν οι αθλητές και οι αθλήτριες του ΑΣΡ Έλαφος στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ορεινής Ποδηλασίας που διεξήχθη στο Καρπενήσι, με τον σύλλογο να εκδίδει ανακοίνωση με τα αποτελέσματά τους, αναφέροντας τα ακόλουθα:
«Συνεχίζονται οι καλές εμφανίσεις των αθλητών του συλλόγου μας, οι οποίοι συμμετείχαν στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ορεινής Ποδηλασίας XCC/XCE/XCO στο Καρπενήσι, από την Παρασκευή 14 Ιουλίου έως και την Κυριακή 16 Ιουλίου 2023.
Συγκεκριμένα την Παρασκευή, στο αγώνισμα XCC, στην κατηγορία Κορασίδων, η Μαρία Αντωνίου κατέκτησε την 7η θέση και στην κατηγορία Παμπαίδων ο Νικήτας Τριαντενός την 17η θέση. Ο συγκεκριμένος αθλητής, ενώ βρισκόταν στην πρώτη δεκάδα, μετά από πτώση, έσπασε ο μοχλός ταχυτήτων και έτσι δεν μπορούσε να ακολουθήσει το κυρίως γκρουπ .
Το Σάββατο, στο αγώνισμα XCO, στην κατηγορία Κορασίδων, η Μαρία Αντωνίου μετά και αυτή από πτώση, κατέλαβε την 18η θέση. Στην κατηγορία Μάστερ Β’ ο Δημήτρης Χαλαγιάννης, με λάστιχο προς το τέλος του αγώνα, κατέκτησε την 12η θέση.
Ο Σάκης Νινιάκης στο πρώτο του Πανελλήνιο κατέλαβε την 14η και ο πολύ νέος στην ποδηλασία Στέργος Φάκουλας την 24η θέση.
Τέλος, στην κατηγορία Μάστερ Γ’ ο προπονητής μας Κυριάκος Κελεπέρας κατέλαβε την 3η θέση και το χάλκινο μετάλλιο, ενώ στην κατηγορία Μάστερ Γυναικών η Κυριακή Τσεσμεζή κατέκτησε την πρώτη θέση και το χρυσό μετάλλιο.
Την Κυριακή, στο αγώνισμα XCE, στην κατηγορία Κορασίδων η Μαρία Αντωνίου ήταν 4η, από εκεί και πέρα ο Νικήτας Τριαντενός ήταν 23ος, ο Δημήτρης Χαλαγιάννης με λάστιχο γι’ ακόμα μία φορά δεν κατάφερε να τερματίσει, ο Σάκης Νινιάκης κατετάγη 32ος παρότι είχε λάστιχο κι αυτός, ο Στέργος Φάκουλας τερμάτισε 37ος και ο Κυριάκος Κελεπέρας 20ος.
Στην αποστολή συμμετείχαν σαν συνοδοί η Άννα Κελεπέρα και η Σεβαστή Τσαβαρή.
Συγχαίρουμε όλους τούς αθλητές μας για την προσπάθειά τους».