ΑΓΕΣ Κάμειρος: Ο απολογισμός από το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κ16

Ο ΑΓΕΣ Κάμειρος συμμετείχε στο νότιο όμιλο του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Στίβου Κ16 που διεξήχθη προ ημερών στην Χαλκίδα, έχοντας πολύ καλή παρουσία, αφού κατέκτησε δύο χρυσά και ένα χάλκινο μετάλλιο.
Ο σύλλογος εξέδωσε ανακοίνωση με τον απολογισμό του στη διοργάνωση, αναφέροντας τα εξής:
«Εξαιρετική ήταν η παρουσία των αθλητών/τριών μας στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κ16 στην Χαλκίδα, όπου κατακτήθηκαν δυο χρυσά μετάλλια και ένα χάλκινο!
Οι δυο αθλητές μας, Χατζηλέλεκα Λορένα- Μαρίνα η οποία κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στο άλμα επί κοντώ με 3,75μ. και κατάφερε την 6η καλύτερη επίδοση όλων εποχών στην κατηγορία της, καθώς και ο αθλητής μας Καραγκούνης Εμμανουήλ ο οποίος κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στο άλμα επί κοντώ με επίδοση 4,05μ., έλαβαν αμέσως μετά από αυτές τις επιδόσεις τους, πρόσκληση συμμετοχής με την Εθνική μας ομάδα στην Διεθνή συνάντηση Ελλάδας-Κύπρου!
Επίσης η αθλήτριά μας Κουμεντή Αικατερίνη κατέκτησε την 3η θέση και το χάλκινο μετάλλιο στο άλμα επί κοντώ, με επίδοση 3,45μ. που αποτελεί και νέο ατομικό ρεκόρ!
Εξαιρετική εμφάνιση του Φασουλάρη Χριστόφορου που κατέκτησε την 5η θέση στα 600μ. με επίδοση 1:33:06.
Πολύ καλή εμφάνιση στην πρώτη τους συμμετοχή σε Πανελλήνιο Πρωτάθλημα έκαναν οι αθλήτριές μας Γουλοπούλου Αναστασία στα 80μ. και Δερμιτζάκη Ευαγγελία στα 1000μ., ενώ λόγω αδιαθεσίας η αθλήτριά μας Σαββίδη Αγορίτσα- Δήμητρα έκανε 3 άκυρες προσπάθειες στο άλμα επί κοντώ.
Πολλά συγχαρητήρια στους αθλητές μας και στους προπονητές τους Κων/νο Τσαταλό και Ιωάννα Πονήρη!».