Εθνική Νεανίδων: Βασική η Παντερή στην φιλική ήττα από την Πολωνία

Η Ροδίτισσα Αγγελική Παντερή που αγωνίζεται στην Ρεθυμνιακή Ένωση Αθλητών, ξεκίνησε στο βασικό σχήμα της Εθνικής Νεανίδων στην φιλική ήττα με σκορ 2-0 από την Πολωνία, στο παιχνίδι που διεξήχθη την Παρασκευή.
Στην ανακοίνωση που εξέδωσε η Ελληνική Ποδοσφαιρική Ομοσπονδία αναφέρονται τα εξής:
«H Εθνική Νεανίδων ηττήθηκε με 2-0 από την Πολωνία σε φιλική αναμέτρηση, η οποία διεξήχθη στο Municipal Stadium OCSiR της Οστρόντα, στο πλαίσιο της προετοιμασίας των δύο ομάδων για τη συμμετοχή τους στην πρώτη προκριματική φάση του EURO WU19.
Στο 40ο λεπτό η Πιέτκαβιετς κοντρόλαρε με το στήθος και με σουτ από τη μεγάλη περιοχή άνοιξε το σκορ για την οικοδέσποινα. Στο 77ο λεπτό η Μπουγκούτσκα με πλασέ από το σημείο του πέναλτι έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα διαμορφώνοντας το τελικό σκορ. Στο 92ο λεπτό η Γρίβα απέκρουσε το πέναλτι της Παουλίνα.
Οι δύο ομάδες θα αναμετρηθούν εκ νέου, στο ίδιο γήπεδο, τη Δευτέρα 25 Σεπτεμβρίου στη 13:00.