Αήττητη η Τελχινίδα

Άνετη νίκη πέτυχε η Τελχινίδα, το Σάββατο το βράδυ στο Βενετόκλειο, απέναντι στον Διαγόρα στο τελευταίο ματς της κανονικής περιόδου στο  πρωτάθλημα γυναικών με 3-0 σετ. Οι γηπεδούχες κράτησαν το αήττητο στην α’ φάση και θα αντιμετωπίσουν στον 1ο ημιτελικό το Ροδίων Άθλησις (4η θέση) έχοντας το πλεονέκτημα έδρας και 2-0 στις νίκες.

Ο δεύτερος της βαθμολογίας Διαγόρας θα βρεθεί θα κοντραριστεί στον 2ο ημιτελικό με τον Κλεάνθη (3η θέση) έχοντας το πλεονέκτημα έδρας, αλλά με μοιρασμένες τις νίκες (1-1) στους μεταξύ τους αγώνες. Τον τίτλο του πρωταθλητή θα διεκδικήσουν οι δύο ομάδες που θα συμπληρώσουν 3 νίκες (μαζί με τις νίκες της α΄ φάσης).

Τελικός: νικ. Α΄Ημ νικ.Β΄Ημ

ΡΣΦΠ Τελχινίς – ΓΣ Διαγόρας 3-0 σετ σε 74΄(25-16 σε 25΄, 25-15 σε 27΄και 25-14 σε 22΄)

Τελχινίς: (Νίκος Τσιντομηνάς, Μιχάλης Τσιμισίρης) Αγλαΐα Σκορδά, Χρυσάνθη Μαθιουδάκη, Ματίνα Γιαννέλη, Μαρία Βρατσάλη, Κέλυ Δαουτοπούλου, Ελισάβετ Αμορανίτη, Νίκη Κουτσούκη, Ελένη Μητροπούλου, Λένα Πολυτάνου, Αγάθη Μπόνη, Νικολέτα Αμορανίτη (λίμπερο) και Χρύσα Αθανασίου (λίμπερο)

Διαγόρας: (Πάνος Δικαστόπουλος) Νάντια Αρβανίτη, Ευαγγελία Μαρτίνα, Ελιζαμπέτα Μαμαλίγκα, Αθηνά Χονδρέλη, Κατερίνα Γιαλλουράκη, Νρφέλη Δικαστοπούλου, Μ. Χατζηδιάκου, Κατερίνα Χανιωτάκη, Κατερίνα Δεληγιώργη, Κατερίνα Τοτόνι και Ιωάννα Αθανασίου (λίμπερο)

Διαιτητές του αγώνα ήταν οι Λάκης Λαζαράκης, Νίκος Χατζησταυρίδης και Σάββας Πάττας