Ήττα για τον Κολοσσό στην Πάτρα!

Την ήττα με σκορ 85-81 γνώρισε ο Κολοσσός στην Πάτρα από τον Προμηθέα, στο τελευταίο του φιλικό παιχνίδι προετοιμασίας. Οι ”θαλασσί” προηγήθηκαν με 33-40 στο ημίχρονο, αλλά γνώρισαν την ήττα στο “Δ. Τόφαλος”, παίζοντας χωρίς τον Αμερικανό Οντίζ Τόνι. Ο Γιώργος Σιγάλας έκανε τις τελευταίες του δοκιμές πριν από το παιχνίδι της Γαλλίας με τη Σεν Κεντέν και είδε αυτά που ήθελε στην αχαϊκή πρωτεύουσα. Οι Ροδίτες είχαν για τρία δεκάλεπτα το προβάδισμα στην Πάτρα, με τους γηπεδούχους να κάνουν επθμέρους σκορ 27-18 στην τελευταία περίοδο και να παίρνουν τη φιλική νίκη. Ο Κολοσσός είχε καλά και κενά διαστήματα, έδειξε σημάδια βελτίωσης σε όλα τα επίπεδα και η προετοιμασία θα μπει στην τελική ευθεία για την έναρξη του B.C.L. και της Greek Basketball League. Από τον Κολοσσό διψήφιοι ήταν οι Χατζηνικόλας, Οκόρο, Κολοβέρος και Πετρόπουλος και από τους νικητές πρώτος σκόρερ ο Βαρνάντο.
Τα δεκάλεπτα ήταν:: 13-22, 33-40(ημ.), 58-63, 85-81
ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΠΑΤΡΑΣ (Παπαθεοδώρου): Κόνιαρης 3, Μπαζίνας 3, Παπαγιάννης 6, K. Williams 13, Λάγιος, Adams 9, Χρυσικόπουλος 3, Πρέκας 3, Varnado 17, Iwundu 10, Καραγιαννίδης 4, K.J. Williams 11
ΚΟΛΟΣΣΟΣ ΡΟΔΟΥ (Σιγάλας): Goudelock 5, Σλαφτσάκης 1, Κολοβέρος 13, Τσαϊρέλης, Okoro 14, Πετρόπουλος 12, Χατζηνικόλας 16, Κουρουπάκης 3, Galvanini 4, Perrantes 5, Γιακάι, Danusevicius 8