ΡΟΑ: Οι νικητές του ITF J60 Rhodes Cup

Ολοκληρώθηκε το τουρνουά ITF J60 Rhodes Cup που φιλοξενήθηκε στις εγκαταστάσεις του Ροδιακού Ομίλου Αντισφαίρισης, με τη διεξαγωγή των τελικών στα μονά και τα διπλά των αγοριών και των κοριτσιών.
Το Σάββατο έγιναν οι τελικοί των διπλών και την Κυριακή οι τελικοί των μονών, με τη σχετική ανακοίνωση που εκδόθηκε προς ενημέρωση, να αναφέρει τα ακόλουθα:
«Πραγματοποιήθηκαν οι τελικοί των διπλών του ITF J60 Rhodes Cup! Στα διπλά αγοριών οι Δημητρίου και Καράκας επικράτησαν με 6-4, 6-3 των Γραμματικάκη και Λουκόπουλου.
Στα διπλά κοριτσιών οι Avidan και Hefner επικράτησαν των Λυδία Παναγιωτίδου και Αλεξάνδρα Παναγιωτίδου με 7-5, 2-6, 11-9.
Είχαμε την τιμή να υποδεχθούμε τον γενικό γραμματέα της ΕΦΟΑ και αντιπρόεδρο της Διεθνούς Ολυμπιακής Επιτροπής, Σπύρο Ζαννιά όπου πραγματοποίησε και την απονομή στους νικητές.
Το ITF Juniors J60 Rhodes Cup ολοκληρώθηκε την Κυριακή με τους τελικούς στα μονά αγοριών και κοριτσιών!
Η Αλεξάνδρα Παναγιωτίδου κατέκτησε την πρώτη θέση στα κορίτσια αφού επικράτησε με 2-1 σετ της Daniel Hefner ενώ ο Kemal Karakas κατέκτησε την πρώτη θέση στα αγόρια με την νίκη του με 2-0 σετ επί του Cagan Tufekci.
Το διεθνές αυτό τουρνουά , διεξήχθη σε συνδιοργάνωση με την ITF, την ΕΦΟΑ, την Περιφέρεια Ν. Αιγαίου και με την σημαντική υποστήριξη του Δήμου Ρόδου καθώς και την χορηγία της Babolat.
Σαν Ροδιακός Όμιλος Αντισφαίρισης θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε όλους τους συνδιοργανωτές και χορηγούς καθώς και την επιδιαιτητή του τουρνουά Τερέζα Ταμπόζη και τον βοηθό Ευγένιο Σκουρμαλλά, τον φυσικοθεραπευτή Απόστολο Μιχάλακα, τους συντηρητές μας, τους προπονητές του Ομίλου και τους επόπτες γραμμών, τα ball kids, τον stringer και το tennis cafe που χωρίς αυτούς δεν θα είχε ολοκληρωθεί με επιτυχία η διοργάνωση».