ΡΣΦΠ Τελιχνίς: Ο απολογισμός του beach volley

Η Τελχινίδα εξέδωσε ανακοίνωση, με τον απολογισμό της στην σεζόν 2023-2024 στο beach volley, αναφέροντας τα ακόλουθα:
«Η Τελχινίδα συνέχισε την επιτυχημένη της πορεία και την αγωνιστική χρονιά 2023-2024, τόσο στο βόλεϊ όσο και στο beach volley.
Στα Δωδεκάνησα κατέκτησε στις γυναίκες όλους τους τίτλους σε βόλεϊ και beach volley (7 στους 7) ενώ είχε μία ευρωπαϊκή και αρκετές πανελλήνιες διακρίσεις στο beach volley!
Λίγο πριν την έναρξη της νέας αγωνιστικής χρονιάς ας δούμε αναλυτικά τον αγωνιστικό απολογισμό του ΡΣΦΠ Τελχινίς για το 2023-2024 στο beach volley:
Ο αθλητής beach volley της Τελχινίδας Δημήτρης Καλιόζης ήταν 3η χρονιά μέλος της Εθνικής Ομάδας beach volley και μαζί με τον Κώο Γιάννη Καρδούλια κάτω από τις οδηγίες του Αλκιβιάδη Χατζηνικολάου κατέκτησαν:
-Την 8η θέση στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Εφήβων (Κ20) (Μισλόβιτσε Πολωνίας, 28 Ιουλίου).
-Την 5η θέση στο τελικό τουρνουά του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Ανδρών (Σύνταγμα, 20 Ιουλίου).
-Τη 2η θέση στο τουρνουά Ανδρών OPEN PATRAS “ΧΑΡΙΣΕ ΖΩΗ” (Πάτρα, 7 Ιουλίου).
-Την 5η θέση στο τουρνουά Ανδρών SCHINIAS MASTERS (Μαραθώνας, 12 Ιουλίου).
Ο Δημήτρης Καλιόζης κατέκτησε και την 1η θέση στο τουρνουά beach volley μικτών ομάδων της ΤΕ ΕΟΠΕ Δωδεκανήσου με συμπαίκτρια τη Ηλιάνα Μαύρου-Ροδίων Άθλησις (Ρόδος 25 Αυγούστου).
Η Χρυσή Παρίση και η Ευρυδίκη Μαθιουδάκη κατέκτησαν:
-Την 3η πανελλήνια θέση στις Κορασίδες (κορίτσια Κάτω των 17, Λουτράκι, 4 Αυγούστου).
-Την 1η θέση στις Κορασίδες (κορίτσια Κ17) στο πρωτάθλημα Δωδεκανήσου (Κως, 17 Ιουλίου).
-Την 5η θέση στο PIRAEUS JUNIORS OPEN U19 (Πειραιάς, 29 Ιουνίου).
-Την 3η θέση στο 1ο τουρνουά Γυναικών της ΤΕ ΕΟΠΕ Δωδεκανήσου (Ρόδος, 16 Ιουνίου).
-Την 3η θέση στο 2ο τουρνουά Γυναικών της ΤΕ ΕΟΠΕ Δωδεκανήσου (Ρόδος, 7 Ιουλίου).
Η Μιχαέλα Ευσταθίου και η Εσμεράλδα Κουροπούλου κατέκτησαν:
-Την 5η πανελλήνια θέση στις Κορασίδες (κορίτσια Κ17, Λουτράκι, 4 Αυγούστου).
-Τη 2η θέση στο πρωτάθλημα Δωδεκανήσου στις Κορασίδες (Κ17, Κως, 17 Ιουλίου).
Η Μιχαέλα Ευσταθίου με την Ευρυδίκη Μαθιουδάκη κατέκτησαν στις Νεανίδες (κορίτσια Κ19):
-Την 9η πανελλήνια θέση (Λουτράκι, 11 Αυγούστου).
-Την 1η θέση στο πρωτάθλημα Δωδεκανήσου (Κως, 17 Ιουλίου).
Η Ιωάννα Χατζηδάκη με τη Νομική Γενναιοπούλου κατέκτησαν την 3η θέση στο πρωτάθλημα Δωδεκανήσου κοριτσιών Κ17 (Κως, 17 Ιουλίου).
Η αθλήτρια της Τελχινίδας Ηλέκτρα Σκαρτσίλη με συμπαίκτρια τη Σοφία Καλημεράκη (Ροδίων Άθλησις) κατέκτησαν την 3η θέση στο 4Sports Open Κ19 (κορίτσια Κάτω των 19).
Ο αθλητής beach volley της Τελχινίδας Άγγελος Καγιά με τον Κώο Έκτωρα Λουιζάκη κατέκτησαν την 1η θέση στο πρωτάθλημα Δωδεκανήσου αγοριών Κ17 (Κως, 17 Ιουλίου).
Ο αθλητής beach volley της Τελχινίδας Ντάνιελ Πιέτρη με τον Μιχαήλ Καλαδράνη (ΠΑΟΚ) κατέκτησαν την 3η θέση στο πρωτάθλημα Δωδεκανήσου αγοριών Κ17 (Κως, 17 Ιουλίου).
Η αθλήτρια της Τελχινίδας Πάολα Σουσάρι κατέκτησε:
-Την 1η θέση στο 2ο τουρνουά γυναικών της ΤΕ ΕΟΠΕ Δωδεκανήσου με συμπαίκτρια την Ανθή Γκίκα (7 Ιουλίου).
-Την 3η θέση στο τουρνουά μικτών ομάδων με συμπαίκτη τον Γιάννη Φλεβάρη (25 Αυγούστου).
Οι αθλήτριες της Τελχινίδας Ραφαηλία Κουφομανώλη και Σταυρούλα Μαργαρίτη ήταν 2ες στο 1ο τουρνουά γυναικών της ΤΕ ΕΟΠΕ Δωδεκανήσου (16 Ιουνίου).
Οι αθλήτριες της Τελχινίδας Μίρκα Στρατάκη και Σταυρούλα Μαργαρίτη κατέκτησαν:
-Την 1η θέση στο τουρνουά Open Γυναικών της Beach Life Experience (Μαρούσι, 5 Οκτωβρίου).
-Την 4η θέση στο Πρωτάθλημα beach volley Γυναικών των Ενόπλων Δυνάμεων & Σωμάτων Ασφαλείας εκπροσωπώντας τον Στρατό Ξηράς (Σχοινιάς, 9 Οκτωβρίου)».